В класа идва инспектор и пита децата:
— Можете ли да познаете на колко години съм?
— На 30! – обажда се Иванчо.
— Как позна?
— Ами аз съм на 15 и майка ми ми казва, че съм полуидиот.
В час по химия учителката пита:
— В какво се разтварят мазнините?
— В тиган! – отговаря Иванчо.
- Мамо, всички в училище говорят, че съм лъжец!
— Иванчо, че ти даже на училище не ходиш!
Учителката вдига Иванчо да го изпитва и пита:
— Колко е две по две?
— Четири – отговаря веднага.
Тогава учителката отива при него, хваща го за раменете и раздрусвайки го пита:
— Казвай кой си ти и...
- Петърчо, какъв искаш да станеш като порастнеш?
— Полицай.
— А ти, Сашко?
— Бандит, за да можем пак да си играем заедно
- Какво е станало през 1837 година? – пита учителката по история.
— Родил се Васил Левски – отговаря Митко.
— А какво се е случило през 1840 година?
— Васил левски е станал на три години! – продължава...
Разбрало се, че краят на света ще е в петък и директорите на някои гимназии от Варна се събрали. Директорът на четвърта езикова гимназия предложил учениците да учат до вторник, а сряда и четвъртък да...
Учителката пита Иванчо:
— Иване, имаше за задача да зарадваш два пъти някой. Ти кого зарадва и как?
— Отидох на гости на баба – тя много се зарадва. В неделя си тръгнах – тогава тя се зарадва още пове...
Иванчо в час по математика. Учителката пита:
— На едно дърво има 3 пиленца. Стреляме по едното, колко ще останат?
— Госпожо, госпожо, може ли аз да кажа???
— Да, кажи Иванчо.
— Нито едно!
— Е как нито...
- Мъжо, говорих с класната на нашия син.
— Какво каза тя?
— Дисциплината му била образцова.
— Шегуваш се?
— Кротко си… изтрезнявал на задния чин.
След поредната беля Иванчо е изпратен при директора. Директорът, на който вече му писнало от Иванчо му казва:
— Утре доведи майка си, за да говоря с нея.
— Няма да е възможно – казал Иванчо.
— Защо –...
В училище учителят честити Коледа и Нова година. Той пита децата какво искат да стане на Коледа. Иван казва:
— Аз искам да получа шестица на теста по математика.
Учителят:
— Дано. Само на Коледа става...
Иванчо тръгнал за училище. Майка му го спряла и му казала:
— Иванчо, ето ти 50 стотинки за закуска.
Той отговорил:
— Благодаря ти, мамо – и ги изял.
Учителката по математика пита Иванчо:
— Ако имаш 20 бонбона и аз взема половината, колко ще имам?!
— Здрави кости ли? Никакви!
- Иванчо, това Иван Вазов ли е?
— Не, госпожо, това е неговият портрет!