Иванчо обува гумените ботуши. Майка му:
- Къде с тези ботуши? Навън е сухо - няма вода, няма кал.
- А аз ще намеря! - весело отговаря Иванчо.
Иванчо пита баща си:
- Тате, по какво се различават мъжът и жената?
- Ами, мойто момче, аз имам 44 номер на краката, а майка ти 36 номер. Ей, там е разликата, между краката...
Един ден Иванчо не отишъл на училище,и на другият ден учителката го пита:
-Иванчо,вчера къде беше?
-Ами...водихме козата на пръч.
-Е,баща ти не можели да я свърши тая работа?
-Ами,и татко може,и аз мо...
В час по математика.
- Иванчо, ако ти дам два заека, после още три заека и след това още един, колко заека ще имаш?
- 96.
- Е как така 96 бе Иванчо, няма ли да са само 6? - пита изненадана учителката....
Деца, утре ще имаме много важно контролно! - казва учителката. - Никой да не отсъства! Не се приемат никакви извинителни причини.
- А ако съм преуморен от секс? - обажда се Иванчо.
- Ще пишеш с другат...
След среща с бившите си съученици Иванчо споделя с Марийка:
- Представи си, всички момчета така са побеляли и оплешивяли, че никой не можа да ме познае!
Иванчо пита баща си:
- Тате, твойте очила колко пъти увеличават?
- Три пъти.
- Добре тогава ето ти бележника ми.
В училище учителката се обръща към класа :
- Деца ! Днес ще правим контролно . Има ли някой неподготвен по извинителни причини ?
Обажда се Иванчо :
- Аз госпожо ! Изтощен съм сексуално !
- Няма проб...
Двамата селски си пасат кравите. Срещат се на пастбището, Марийка пита Иванчо как е.
-Кофти Марийке, две кравички умряха, тати ще се кара много!
-Иванчо, за да те разведря, съм готова да направя за...
Иванчо и Марийка си имали черно котенце. Много си го обичали, но то ненадейно изчезнало.
Веднъж обаче Иванчо отишъл в класа на Марийка в голямото междучасие и още от вратата превъзбудено викал:
Марий...
Малкият Иванчо пита майка си,след като видял татко гол в банята:
Мамо,и аз ли ще имам две пишлета,като порасна,като тати??
Тва пък от къде ти дойде на ума,защо две?
Ми една мъничка,да пишка и една гол...
Учителка пита учениците, какви ще станат като порастнат.
Петьо: Аз ще стана лекар.
Гошко: Аз ще стана пожарникар.
Марийка: Аз ще стана майка.
Иванчо: Аз ще помогна на Марийка да стане майка.
- Иванчо, да не си болен нещо? Защо си толков блед?
- Нищо ми няма, мама ме изкъпа сутринта.
В края на учебната година Иванчо се връща доволен вкъщи и вика на баща си:
- Имаш късмет, тате!
- Защо?
- Ами другите родители ще купуват на децата си нови учебници, а аз ще карам и другата година със...
- Иванчо, защо на диктовката имаш точно същите грешки като Марийка, с която стоиш на един чин?
- Защото с нея имаме една и съща учителка, госпожо.