Дядо Иван на 80 години, седи пред телевизора и гледа.
- Марийо, Марийо, ела да видиш тези сегашните какви мърсотии дават по телевизията!
Баба Марийка идва от кухнята, гледа и гълчи:
- Мръснико, все пр...
Учителката вдига Иванчо да раэкаже какво е времето преэ зимата и Иванчо започва:
-Времето е мразовито, вали сняг, има виелици... вълците се шлайфат...
Учителката казала:
- Иванчо, не е удобно!!!
- Зна...
Учителката решила да покаже на децата вредата от алкохола.
Tя изважда един червей и пред очите на всички го потапя в чаша с водка. Червеят се сгърчва и умира. Тя пита:
- Каква е поуката деца?
- Който...
Иванчо пита Марийка:
- Марийке, какъв го предпочиташ?
- Да е дълъг, туй, че е дебел не му пречи, важното е да е корав...
Един ден Иванчо не отишъл на училище,и на другият ден учителката го пита:
-Иванчо,вчера къде беше?
-Ами...водихме козата на пръч.
-Е,баща ти не можели да я свърши тая работа?
-Ами,и татко може,и аз мо...
В училище:
- Иванчо, днес за пръв път домашното ти по математика е правилно решено. На какво се дължи това?
- Ами татко нямаше време да ми помогне…
Иванчо към баща си:- Тате, дай 5 леваБаща му:- К’ви 4 лева бе, аз 3 нямам ти 2 ми искаш. 1 лев ти е много, на ти 50 стотини и да ми върнеш ресто
Иванчо отива в кръчма и си поръчва две яйца и крачета. Яйцата изяжда а крачетата оставя недокоснати. Когато дошло време да плаща и става ясно че Иванчо няма с какво да плати:
- И какво ще правим сега?...
Бащата на Иванчо:
- Вчера намерих на улицата 200 хиляди и ги занесох в полицията. А ти, какво би направил на мое място?
- Същото като теб, щях да излъжа.
Иванчо пак получил забележка в училище за лошо поведение. Майка му се кара:
- Защо не вземеш пример от баща ти?
- Но тате е в затвора.
- Да, но го пускат по-рано за добро поведение.
Децата в училище пишат съчинение на тема "Зима е". Учителката кара Иванчо да прочете на глас съчинението си. Той започва: "Зима е. Всичко е покрито със сняг. Реката е замръзнала. На леда се ебат два в...
Иванчо:
- Мамо, помниш ли, че ми каза, че ако изкарам 4, ще ме пуснеш да играя целия ден?
- Да, а защо?
- Днес може да ме пуснеш за половин ден.
Учителката пита Иванчо:
- Иванчо кажи ми едно свойство на водата?
Иванчо:
- Като си измия краката става черна.
Върви си Марийка видимо в лошо настроение. Срещна я Иванчо:
-Как си, Марийке?
-Зле, Иванчо, много съм разстроена!
-Да ти чукна две яйца да се застроиш?
- Иванчо, защо на диктовката имаш точно същите грешки като Марийка, с която стоиш на един чин?
- Защото с нея имаме една и съща учителка, госпожо.