Ученически

  1. В час по биология учител обяснява за храносмилателната система и вижда как Петърчо си хапва сандвич и го пита:
    - Петърчо, какво правиш?
    Петърчо невъзмутимо си яде и казва:
    - Ами прилагам обясненията В...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  2. - Татко, викат те на малка родителска среща.
    - Как тъй малка бе?
    - Аз, ти и директора.
    - Защо?
    - Подпалих кабинета по химия.
    След няколко дни.
    - Татко, пак те викат.
    - Защо?
    - Взривих кабинета...

    Оценка 3.25 от 4 гласа
  3. В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
    - Господи...

    Оценка 1 от 1 глас
  4. - Мъжо, говорих с класната на нашия син.
    - Какво каза тя?
    - Дисциплината му била образцова.
    - Шегуваш се?
    - Кротко си... изтрезнявал на задния чин.

    Оценка 3 от 1 глас
  5. - Тате, тате, учителката в училище ме научи да броя до пет!
    - Я покажи!
    - Едно, две, три, толкова ли е трудно бе тъпанар (удря се по главата) четири, пет!!

    Оценка 4 от 2 гласа
  6. Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
    "Пия чай с лимон."
    - А къде е захарта? - пита учителката.
    - Разтворила се е...

    Оценка 3 от 2 гласа
  7. Забележка в бележника на Иванчо: "Пее в час по музика".

    Оценка 1 от 1 глас
  8. Учител дава на Иванчо за наказание да напише у дома 100 пъти:
    "Повече никога няма да говоря на "ти" с учителя си!"
    На другия ден учителят отваря тетрадката на Иванчо и гледа, че е написал изречението...

    Оценка 3.66667 от 3 гласа
  9. Час по биология. Учителката задава въпрос:
    - Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
    Става едно дете и казва:
    - Най-сладкото нещо е медът. Той се събира...

    Оценка 2 от 1 глас
  10. Господин по химия пита ученичка:
    - Какво правиш ?
    Тя:
    - Химията изучавам за последен път. Просто смесих веществата сълзите текат, и ето почна нещо да кипи и аз падам на колене и се моля на сички богов...

    Оценка 3 от 1 глас
  11. Учителката се кара на Иванчо:
    - Нима можеш да броиш само до десет? Просто идея си нямам, какъв ще станеш, като голям...
    - Съдия по бокс!

    Оценка 3.66667 от 3 гласа
  12. Учителят се обръща към Мартин:
    - Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
    - Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо - отгов...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  13. - Какво е трагедия?
    - Следващото ми контролно по математика..

    Оценка 0 от 0 гласа
  14. Майката пита Иванчо:
    - Защо плачеш?
    - Сънувах, че училището е изгоряло.
    - Не плачи де, това е само сън!
    - Плача точно за това…

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. В час по биология госпожата пита Иванчо:
    - Кажи ми сега, Иванчо, какво е пингвина?
    Иванчо:
    - Очевидно е госпожо, че пингвинът е затластяла лястовичка!

    Оценка 3.2 от 5 гласа