Ученически

  1. Дете:
    - Мамо, в училище ме наричат педал.
    - Защо не ги набиеш?
    - Ами.... такива сладури са....

    Оценка 0 от 1 глас
  2. Учителката:
    - На колко години стана на миналия ти рожден ден?
    Ученик:
    - На седем.
    Учителката:
    - А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
    Ученик:
    - На девет!
    Учителката:
    - Седни си! Двойка за гр...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  3. - Мъжо, говорих с класната на нашия син.
    - Какво каза тя?
    - Дисциплината му била образцова.
    - Шегуваш се?
    - Кротко си... изтрезнявал на задния чин.

    Оценка 3 от 1 глас
  4. Учител питa учениците:
    - Деца, знаете ли кaк се лекувa лудa крaвa?
    Ивaнчо:
    - Не знaм, господине, вие би трябвало по-добре да познaвaте женa си...

    Оценка 5 от 1 глас
  5. След поредната беля Иванчо е изпратен при директора. Директорът, на който вече му писнало от Иванчо му казва:
    - Утре доведи майка си, за да говоря с нея.
    - Няма да е възможно - казал Иванчо.
    - Защо -...

    Оценка 4.5 от 2 гласа
  6. Учителят се обръща към Мартин:
    - Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
    - Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо - отгов...

    Оценка 2.5 от 2 гласа
  7. Час по биология. Учителката задава въпрос:
    - Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
    Става едно дете и казва:
    - Най-сладкото нещо е медът. Той се събира...

    Оценка 2 от 1 глас
  8. Влиза ученик по средата на часа:
    - Извинете, може ли гъбата?
    Учителят:
    - Ами не им знам прякорите, но гъбата да излезе.

    Оценка 0 от 0 гласа
  9. Майката пита Иванчо:
    - Защо плачеш?
    - Сънувах, че училището е изгоряло.
    - Не плачи де, това е само сън!
    - Плача точно за това…

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. Учителката:
    Казваме:
    - Аз пеех, ти пееше. А какво ще кажеш, ако пееше Марийка?
    Иванчо:
    - Стига пя!

    Оценка 3 от 1 глас
  11. Урок. Учителката проверява домашните:
    - Петърчо, къде ти е домашната?
    - Ами вчера бях болен, не можах?
    - Хич не се опитвай да ме лъжеш - двойка. Ами ти, Стефчо?
    - Ами баба ми почина?
    - Не се опитвай д...

    Оценка 5 от 1 глас
  12. - Какво е трагедия?
    - Следващото ми контролно по математика..

    Оценка 0 от 0 гласа
  13. Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
    "Пия чай с лимон."
    - А къде е захарта? - пита учителката.
    - Разтворила се е...

    Оценка 3 от 2 гласа
  14. Учителката връща проверените домашни работи.
    - Джони - каза тя, домашната ти работа е много лоша. Не мога да разбера как един човек може да направи толкова много грешки.
    - Не беше един човек, госпож...

    Оценка 0 от 2 гласа
  15. - Какво е станало през 1837 година? - пита учителката по история.
    - Родил се Васил Левски - отговаря Митко.
    - А какво се е случило през 1840 година?
    - Васил левски е станал на три години! - продължава...

    Оценка 3.75 от 4 гласа