Дете:
- Мамо, в училище ме наричат педал.
- Защо не ги набиеш?
- Ами.... такива сладури са....
Учителката:
- На колко години стана на миналия ти рожден ден?
Ученик:
- На седем.
Учителката:
- А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
Ученик:
- На девет!
Учителката:
- Седни си! Двойка за гр...
- Мъжо, говорих с класната на нашия син.
- Какво каза тя?
- Дисциплината му била образцова.
- Шегуваш се?
- Кротко си... изтрезнявал на задния чин.
Учител питa учениците:
- Деца, знаете ли кaк се лекувa лудa крaвa?
Ивaнчо:
- Не знaм, господине, вие би трябвало по-добре да познaвaте женa си...
След поредната беля Иванчо е изпратен при директора. Директорът, на който вече му писнало от Иванчо му казва:
- Утре доведи майка си, за да говоря с нея.
- Няма да е възможно - казал Иванчо.
- Защо -...
Учителят се обръща към Мартин:
- Имаш 300 лева и даваш 100 лв. на сестра си, 35 на брат си и 7 на майка си. Какво ще ти остане?
- Очевидно е, че не ми е останъл мозък, ако направя подобно нещо - отгов...
Час по биология. Учителката задава въпрос:
- Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
Става едно дете и казва:
- Най-сладкото нещо е медът. Той се събира...
Влиза ученик по средата на часа:
- Извинете, може ли гъбата?
Учителят:
- Ами не им знам прякорите, но гъбата да излезе.
Майката пита Иванчо:
- Защо плачеш?
- Сънувах, че училището е изгоряло.
- Не плачи де, това е само сън!
- Плача точно за това…
Учителката:
Казваме:
- Аз пеех, ти пееше. А какво ще кажеш, ако пееше Марийка?
Иванчо:
- Стига пя!
Урок. Учителката проверява домашните:
- Петърчо, къде ти е домашната?
- Ами вчера бях болен, не можах?
- Хич не се опитвай да ме лъжеш - двойка. Ами ти, Стефчо?
- Ами баба ми почина?
- Не се опитвай д...
- Какво е трагедия?
- Следващото ми контролно по математика..
Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
"Пия чай с лимон."
- А къде е захарта? - пита учителката.
- Разтворила се е...
Учителката връща проверените домашни работи.
- Джони - каза тя, домашната ти работа е много лоша. Не мога да разбера как един човек може да направи толкова много грешки.
- Не беше един човек, госпож...
- Какво е станало през 1837 година? - пита учителката по история.
- Родил се Васил Левски - отговаря Митко.
- А какво се е случило през 1840 година?
- Васил левски е станал на три години! - продължава...