- Днес ще имаме контролно.
- А калкулатори ще може ли да ползваме?
- Да.
- А транспортири?
- Също може... Така, пишете тема на контролното: "История на България през 11 век."
На Иванчо му дали за домашно да напише как се е появил на бял свят. И той питал майка си:
- Мамо, как съм се появил на бял свят?
- В зелка те намерихме!
Иванчо питал и баща си:
- Тате, как съм се появ...
Учителката по математика пита Иванчо:
- Ако имаш 20 бонбона и аз взема половината, колко ще имам?!
- Здрави кости ли? Никакви!
Учителка пита Иванчо:
- Иванчо, защо вчера не беше на училище?
- Бях болен, госпожо…
- Болен, а… А на стриптийз клуб можеш да ходиш, нищо че си болен?
- Не съм ходил, у нас си бях!
- Не ме лъжи, знаеш...
Първокласник пита баща си - математик:
- Тате, как се пише осмица?
- Много просто. Взимаш знака за безкрайност и правиш централна ротация на "пи" върху две.
Господин по химия пита ученичка:
- Какво правиш ?
Тя:
- Химията изучавам за последен път. Просто смесих веществата сълзите текат, и ето почна нещо да кипи и аз падам на колене и се моля на сички богов...
- Татко, викат те на малка родителска среща.
- Как тъй малка бе?
- Аз, ти и директора.
- Защо?
- Подпалих кабинета по химия.
След няколко дни.
- Татко, пак те викат.
- Защо?
- Взривих кабинета...
Учителката се кара на Иванчо:
- Нима можеш да броиш само до десет? Просто идея си нямам, какъв ще станеш, като голям...
- Съдия по бокс!
Учителката към ученик:
- Да би мирно стояло - не би дъска видяло.
Учителката:
- На колко години стана на миналия ти рожден ден?
Ученик:
- На седем.
Учителката:
- А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
Ученик:
- На девет!
Учителката:
- Седни си! Двойка за гр...
В час по химия учителката пита:
- В какво се разтварят мазнините?
- В тиган! - отговаря Иванчо.
- Мъжо, говорих с класната на нашия син.
- Какво каза тя?
- Дисциплината му била образцова.
- Шегуваш се?
- Кротко си... изтрезнявал на задния чин.
Учител питa учениците:
- Деца, знаете ли кaк се лекувa лудa крaвa?
Ивaнчо:
- Не знaм, господине, вие би трябвало по-добре да познaвaте женa си...
- Харесва ли ти новата учителка?
- Харесва ми, татко. Тя е млада и хубава, но не е интелигентна.
- Защо мислиш така?
- Защото за всичко пита мен!
В училище учителят честити Коледа и Нова година. Той пита децата какво искат да стане на Коледа. Иван казва:
- Аз искам да получа шестица на теста по математика.
Учителят:
- Дано. Само на Коледа става...