Учебен час. Отваря се вратата и влиза ученик.
— Защо закъсня? – пита го учителката.
— Исках да отида за риба, но баща ми не ми разреши, – отговаря Иванчо.
— Твоят баща правилно е направил! – казва учи...
Учителката пита Иванчо:
— Иване, имаше за задача да зарадваш два пъти някой. Ти кого зарадва и как?
— Отидох на гости на баба – тя много се зарадва. В неделя си тръгнах – тогава тя се зарадва още пове...
Учителката вдига Иванчо да го изпитва и пита:
— Колко е две по две?
— Четири – отговаря веднага.
Тогава учителката отива при него, хваща го за раменете и раздрусвайки го пита:
— Казвай кой си ти и...
Учителят влиза в час и казва:
— Всички идиоти да станат… Иванчо мислил мислил и станал. Учителят го попитал:
— Иванчо защо стана?!?
Иванчо му казал:
— Еми беше ми жал да ви гледам сам…
Учителката към ученик:
— Да би мирно стояло – не би дъска видяло.
В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
— Господи...
Учител пита в час по зоология:
— Иванчо, към кое семейство се отнася кобрата очиларка?
— Към семейството на късогледите – отговорил ученикът.
Учителката пита Иванчо:
— Кои зъби се появяват последни при човека?
— Изкуствените.
- Деца, – пита учителката, – кой ще каже какви пари имат американците? Гошко?
— Долари, госпожо.
— Правилно! А какви пари имат французите, Марийке?
— Франкове, госпожо.
— Точно така! А ние какви пари...
- Петърчо, какъв искаш да станеш като порастнеш?
— Полицай.
— А ти, Сашко?
— Бандит, за да можем пак да си играем заедно
Обаждат ми се днес от училището. Учителката казва:
— Вашият син непрекъснато лъже!
Отговарям:
— Предайте му, че е много добър в това, защото аз нямам син.
- От днес ще смятаме с компютри! – казва учителката на първокласниците.
— Супер! – радват се децата.
— Така, кой ще ми каже, колко ще бъде ако се прибавят пет компютъра към дванадесет компютъра.
Иванчо в час по математика. Учителката пита:
— На едно дърво има 3 пиленца. Стреляме по едното, колко ще останат?
— Госпожо, госпожо, може ли аз да кажа???
— Да, кажи Иванчо.
— Нито едно!
— Е как нито...
Час по биология. Учителката задава въпрос:
— Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
Става едно дете и казва:
— Най-сладкото нещо е медът. Той се събира...
Разбрало се, че краят на света ще е в петък и директорите на някои гимназии от Варна се събрали. Директорът на четвърта езикова гимназия предложил учениците да учат до вторник, а сряда и четвъртък да...