Ученически

  1. Учебен час. Отваря се вратата и влиза ученик.
    — Защо закъсня? – пита го учителката.
    — Исках да отида за риба, но баща ми не ми разреши, – отговаря Иванчо.
    — Твоят баща правилно е направил! – казва учи...

    Оценка 0 от 0 гласа
  2. Учителката пита Иванчо:
    — Иване, имаше за задача да зарадваш два пъти някой. Ти кого зарадва и как?
    — Отидох на гости на баба – тя много се зарадва. В неделя си тръгнах – тогава тя се зарадва още пове...

    Оценка 0 от 0 гласа
  3. Учителката вдига Иванчо да го изпитва и пита:
    — Колко е две по две?
    — Четири – отговаря веднага.
    Тогава учителката отива при него, хваща го за раменете и раздрусвайки го пита:
    — Казвай кой си ти и...

    Оценка 0 от 0 гласа
  4. Учителят влиза в час и казва:
    — Всички идиоти да станат… Иванчо мислил мислил и станал. Учителят го попитал:
    — Иванчо защо стана?!?
    Иванчо му казал:
    — Еми беше ми жал да ви гледам сам…

    Оценка 0 от 0 гласа
  5. Учителката към ученик:
    — Да би мирно стояло – не би дъска видяло.

    Оценка 0 от 0 гласа
  6. В първия учебен ден една учителка се запознава с първокласниците. Учителката останала учудена след като всяко дете се представило като Терминатор. Моментално докладвала за това на директора:
    — Господи...

    Оценка 0 от 0 гласа
  7. Учител пита в час по зоология:
    — Иванчо, към кое семейство се отнася кобрата очиларка?
    — Към семейството на късогледите – отговорил ученикът.

    Оценка 0 от 0 гласа
  8. Учителката пита Иванчо:
    — Кои зъби се появяват последни при човека?
    — Изкуствените.

    Оценка 5 от 1 глас
  9. - Деца, – пита учителката, – кой ще каже какви пари имат американците? Гошко?
    — Долари, госпожо.
    — Правилно! А какви пари имат французите, Марийке?
    — Франкове, госпожо.
    — Точно така! А ние какви пари...

    Оценка 0 от 0 гласа
  10. - Петърчо, какъв искаш да станеш като порастнеш?
    — Полицай.
    — А ти, Сашко?
    — Бандит, за да можем пак да си играем заедно

    Оценка 0 от 0 гласа
  11. Обаждат ми се днес от училището. Учителката казва:
    — Вашият син непрекъснато лъже!
    Отговарям:
    — Предайте му, че е много добър в това, защото аз нямам син.

    Оценка 0 от 0 гласа
  12. - От днес ще смятаме с компютри! – казва учителката на първокласниците.
    — Супер! – радват се децата.
    — Така, кой ще ми каже, колко ще бъде ако се прибавят пет компютъра към дванадесет компютъра.

    Оценка 5 от 1 глас
  13. Иванчо в час по математика. Учителката пита:
    — На едно дърво има 3 пиленца. Стреляме по едното, колко ще останат?
    — Госпожо, госпожо, може ли аз да кажа???
    — Да, кажи Иванчо.
    — Нито едно!
    — Е как нито...

    Оценка 0 от 1 глас
  14. Час по биология. Учителката задава въпрос:
    — Деца, искам да кажете според вас кое е най-сладкото нещо и да направите извод от това.
    Става едно дете и казва:
    — Най-сладкото нещо е медът. Той се събира...

    Оценка 0 от 0 гласа
  15. Разбрало се, че краят на света ще е в петък и директорите на някои гимназии от Варна се събрали. Директорът на четвърта езикова гимназия предложил учениците да учат до вторник, а сряда и четвъртък да...

    Оценка 5 от 1 глас