Учителка пита:
- Иванчо, ако в единия джоб имаш двадесет лева, а в другия тридесет, какво означава това?
- Означава, че съм обул чужди панталони.
Иванчо отсъствал от училище. На другия ден госпожата го пита къде е бил.
- Ходих с татко да заведем козата на пръч.
- Иванчо, татко ти не може ли сам да свърши тая работа?
- Може, госпожо, но козата с...
Учителката:
- Иванее!Моля се на Господ,един път да свършиш
(8-ми клас),та да се отърва от тебе,че до гуша ми дойде.
- Стига ма Госпожо!Вие с Марийка да не би да сте
се наговорили,да ми говорите едни...
Разговор между два първокласника:
А: Искаш ли да знаеш как да свалиш всяко момиче, което ти хареса, бързо и лесно?
Б: Разбира се ( :
А: Много просто - десен бутон на мишката и след това "запази изоб...
Най-доволни от първия учебен ден не били търговиците на цветя, а кръчметата до училищата.
Мaлко момиченце си пише домашните, чете въпрос:
- Кое разделя главата от тялото?
То се усмихва:
- Много просто кое - брадвата.
Студент е на изпит по история на БКП и абсолютно нищо не знае. Преподавателят отчаяно пита:
- Знаете ли поне какво е станало на 9 септември 1944 година?
- Не.
- А за Маркс чували ли сте?
- Не.
- А за...
Анкета в училищата:
"Какво мислите да правите след завършване на училище?"
Мнозинството от отговорите били:
"Ако ми провърви, то нищо..."
Учителката дава задача да се напише изречение с думата "захар". Малкият Иванчо пише:
"Пия чай с лимон."
- А къде е захарта? - пита учителката.
- Разтворила се е...
С умиление си спомням, че 7 години не пуших и не пих алкохол... И после мама ме заведе на училище...
Баща проверява тетрадката по математика на малкия си син и казва:
- Защо така грозно пишеш? И какви са тези ченгели?
- Това не се ченгели, а интеграли...
- Колега, вие били ли сте редовно на лекциите ми?
- Разбира се, господине.
- Но аз не съм ви виждал никога! Къде сядахте?
- Зад колоната, господине.
- Ама, че работа! Петдесет сантиметра колона, а вие...
Вчера ме изгониха от урока по математика. Очевидно, правилният отговор на въпроса "Какво идва след 69?" не е миене на устата.