Иванчо влиза в час. Учителката му казва да излезе и да влезе културно, както баща му влиза в къщи след работа. Иванчо излязъл, ритнал вратата с крак и изревал:
- Не ме чакаше, кучко!
Връща се момиченце от училище. До нея намаля скорост една кола. От колата се показва един мъж и казва:
- Ако се качиш в колата, ще ти дам шоколад.
Момиченцето:
- Не.
- Сладолед?
- Не.
- Нова кукла?
Мо...
- Деца! Днес ще рисуваме разни зеленчуци..(рисува краставица)
...Какво е това?
Децата:
- Х#й ! х#й !
Младата учителка разплакана тича да се оплаче на директора, че децата не я слушат и се държат непри...
- Кажи ми Иванчо, как се нарича човекът, който продължава да говори, дори когато никой не го слуша?
- Учител, господин учителю!
Гошо подхвърля на Дида с червената блузка от другият клас:
- Ааааах,като видя червено,се възбуждам като бик и чак очите ми се наливат с кръв!
- Утре ще съм със зелена пола - приготви се да пасеш!
Час по биология. Всички разказват как се грижат за животните си, някои дори ги носят със себе си. Става Петърчо и показва аквариум със златни рибки. Казва:
- Това са моите златни рибки. Аз се грижа за...
Учителката:
- На колко години стана на миналия ти рожден ден?
Ученик:
- На седем.
Учителката:
- А на колко ще бъдеш на следващия ти рожден ден?
Ученик:
- На девет!
Учителката:
- Седни си! Дво...
- Иванчо, как така цялата ти ръка е мръсна, а два пръста са ти чисти?
- Днес се научих да свиря с пръсти!
Жорж е задържан след уроците и се прибира от училище.Баба му го пита:
-Защо пак са те наказали?
Жорж отговаря:
-Учителят по география ме пита за Дарданелите,аз не знам къде са!
-Нали съм ти казвала мн...
- Тате, тате, учителката в училище ме научи да броя до пет!
- Я покажи!
- едно, две, три, толкова ли е трудно бе тъпанар(удря се по главата) четири, пет!!
Двама студенти си вървят, насреща им просяк почва да се моли. Единият категорично отказва да му даде и стотинка, а другият вади някой лев от портфейла си.
- Защо му даваш? Виж го само! Ще ги изпие?!
-...
Опити за извинителни бележки от "родителите".
Моля, извинете Петьо за отсъствието, защото имаше стомах.
Извинете Глория за вчера, тя ходи с доктор.
Извинете Таня (10год), не беше на училище заради про...
От ученическо съчинение:"Червената шапчица минала през гората, където имало едни особени гъби, а после не могла да различи баба си от вълка."
На родителска среща:
- Господин Иванов, вашият син пише съвсем дебилни съчинения!
- Хи-хи-хи!
Учителят пита първокласничката Сабине:
-Пак идваш със закъснение на училище,можеш ли да ми дадеш едно разумно извинение?
-Защо извинение,нали вчера вие казахте,че за учението никога не е късно!