- Значи обвиняемият ви е нарекъл глупак?
- Да, в общи линии.
- Как така "в общи линии"?
- Ами каза го заобиколно - "интелектуално двамата с вас сме на едно ниво".
Стои един борец пред една баничарница, върти се и пуфти.
Минало едно циганче покрай него ...
Бореца: Чшшшш, ела тука бе!
Циганчето: Абе бате аре стиа бе.
Б: Ела тука бе. Влезни ми земи една баница!
Ц:...
Журналист взима интервю от директора на лудницата:
- Как разбирате дали пациентът е здрав, за да го изпишете?
- Имаме стандартен тест - отговаря директорът. - Пълним една вана с вода и слагаме чаена...
Двама близнаци(еднояйчни) са на военна комисия. Излиза единия от кабинета и другия го пита:
- Кво стана? Взеха ли те?
- Не. Освободиха ме! Негоден!
- Моля те мини вместо мен. Мързи ме да се събличам....
Как всъщност се пишат хороскопите. В редакцията на вестник.
- Жоро, ти каква зодия си?
- Скорпион.
- Така, пишем: Следващата седмица Скорпионите трябва да си върнат дълговете, иначе ги чакат големи не...
При лекар влиза момче със силно подута и зачервена буза.
- От какво ти е това бе, момче?
- От оса.
- Ужили ли те?
- Ааа, не можа, тати я уби с лопатата!
- Имате ли нещо за деклариране? - пита митничарят.
- Не, нямам.
- А какъв е този слон с хляб в ушите?
- Извинете но си е моя работа от какво си правя сандвич!
Жена спира такси и казва задъхано:
- Към родилния дом!
След минута:
- Моля, не карайте като луд! Аз работя там.
В работата един разказва, че е намерил портфейл с пари в автобуса.
- И какво направи? Занесе го в полицията ли?
- Не. Не исках да си помислят, че парадирам с честността си...
Разговор по телефона:
- Ало, търся бай Пешо.
- Ами, той се помина миналият месец - отговаря старица с много изнемощял гласец.
- Какво да му предам като се видим?
Гражданин решил да предпази автомобила си от кражба и написал бележка на предното стъкло:
"Радиото не работи, акумулатора е изтощен, няма бензин."
На другата сутрин намери друга бележка на предното...
- Защо дебеланковците са добродушни?
- Защото нито могат да се бият, нито да тичат бързо...
Човек отива в банката, за да тегли пари. На касата му казват:
- Трябва първо да се идентифицирате.
Човекът се поглежда в закачено до гишето огледало и казва:
- Да аз съм.
В поликлиниката влиза прежълтял мъж и се държи за корема.
- Докторе, вчера ядох миди и сигурно са били развалени, защото ужасно ме боли корема!
- Не усетихте ли неприятен мирис, когато ги отваряхте?
-...
Баща гледа сина си да се кипри пред огледалото и пита невярващо:
- Сине, ти обратен ли си бе?!
- Не, тате - принцеса!