Хасковски каратисти загряват за Европейско с нокаути

Егемен и Васил пред златните Теодора/вдясно/ и Силвия

4-ма хасковски национали от каратеклуб Вадо-рю загряха за предстоящото европейско първенство, като пребиха конкуренцията на международната купа "Нике" в Скопие Македония. Там участваха 450 каратеки от 5 страни.

В каратето няма нокаути, но убедителните победи на възпитаниците на хасковлии много приличаха на това. В дисциплината Кумите/ контактен бой/, Васил Риво помля всичко живо в категория до 45 кг и се окичи със златния медал. До 68 кг Егемен Сербест бе безмилостен до полуфинала където загуби нещастно и се задоволи само с бронз. Теодора Павлова записа няколко убедителни победи при девойките, но достигна само до 3-то място в категория плюс 50 кг. Павлова се реваншира на Ката/демонстрация/ където взе златото. Силвия Вангелова защити високото си реноме, като спечели златния медал на ката Индивидуално при жените.

Това състезание е част от започналата подготовка за предстоящите в началото на 2012г. Европейско и Балканско първенства. Доволен съм от показаната игра на всички състезатели включени в разширения състав на Националният отбор, заяви генералния секретар на Българска Национална Федерация Карате Георги Ривов.