Кърджалийски талант по карате Мехди Ходжов спечели един златен и два сребърни медала на международен турнир в Сърбия

10-годишният талант от софийския клуб „Цанев“, филиал Кърджали, Мехди Ходжов завоюва един златен и два сребърни медала на международния турнир по карате в град Лесковец, Сърбия. Талантливите възпитаници на треньора на кърджалийския клуб и европейски шампион от 2022 г. Тунджай Тасим спечелиха общо 12 медала, от които 4 златни, 4 сребърни и 4 бронзови. С тези постижения кърджалийският клон на карате клуб „Цанев“ стана комплексен първенец в дисциплината „Ката“ и трети в общото комплексно класиране.

Мехди Ходжов е роден на 12 март 2014 г. в град Кърджали. Родителите му са с корени от Ардино. Започва да тренира карате от ранна детска възраст. Учи в СУ „П.Р.Славейков“.