Кърджалиец спечели републиканското за ветерани по водна топка

Кърджалиецът Калин Карагяуров спечели два турнира едновременно,като стана републикански шампион за ветерани по водна топка.Той се състезава в сборен състав на КВС”Бургас”.

По инициатива на Българската мастърс федерация,Българската федерация по водна тока,КПС „Локомотив”-Русе от 12 до 14 август на открития басейн „Норд” в Русе  се проведоха два турнира.Първият бе финален кръг от Държавното първенство по водна топка за ветерани 40+на България.Вторият е Международния турнир „Иво Петров”.Двата турнира се проведоха паралелно,като отборите бяха разделени в две групи.В група А-„Черно море”,ЛДБ-Букурещ и КВС-Бургас.В група Б-„Дачия Мастърс”,”Локомотив”-Русе и София Мастърс.

В надпреварата участва легендата на кърджалийския ватерпол м.с.Калин Карагяуров.Мечката,както го наричат неговите съотборници игра във всички срещи като основен състезател на поста централен защитник,заедно с Антон Панговски,Ангел Георгиев,Пламен Ангелов-Тарзана,Сергей Караджов,Емил Янакиев,Йенс Голдблаун,Детлер Ключ,Богдан Матеу,Неделчо Гавраилов,Тодор Хльосторов и Михаил Попов.

„Бях в много добра спортна форма след спечелването на мъжкия турнир „Купата Карата” в Кърджали.Като отбор всички играхме много силно.В първата среща с ЛДБ-Букурещ водехме в резултата през цялото полувреме и заслужено победихме с 14:7.Във втората среща с отбора на „Черно море”-Варна отново играхме здраво,организирано и успешно.Мачът бе оспорван от първата до последната минута,като в последната част успяхме да пречупим противника и заслужено да победим с 6:5 и се класирахме за финала”,разказва Калин Каргяуров.

В другата група побеждават домакините от „Локомотив”-Русе,които отстраняват отборите на София и Дачия Мастърс от Румъния.

Финалната среща се проведе на 14 август  от 11,00 часа пред многобройна публика,подкрепяща домакините.

„В първата част отборът на Русе поведе в резултата с 1:0,в следващата изравнихме играта-1:1,в третата имахме предимство и поведохме с 2:1.В последната четвърта част отбелязахме още един гол,след много добра игра на Ангел Георгиев и победихме противника.Една минута преди края „Локомотив” изпусна дузпа и мачът завърши с резултат 3:1 за КВС-Бургас.”,споделя Калин Карагяуров.Той подчерта,че с това си представяне отборът в койтосе състезава спечелва и международната купа „Иво Петров” и става първият шампион на България за ветерани в първия формат на Българската Мастърс федерация по водна топка за 2016 г.

Победата е отпразнувана подобаващо.Празненствата започват още в недел вечерта в Бургас.Състезателите са посрещнати от почетния гражданин на града Кольо Петров-Джамбула и фенове на  КВС „Бургас”.

„Като първият кърджалиец,шампион на България при ветераните и носител на купата „Иво Петров” посвещавам успеха на моята съпруга Дияна Карагяурова,треньор в най-добрата школа по водна топка на югоизточна България и на двете ни прекрасни деца-състезатели в „Арда Кърджали-Уникум”,както и на всички които не са между нас,на тези и  не могат да упражняват любимия спорт,на всички кърджалици”,сподели Мечката.