26 °C
Дете пита баща си: - Тате, каква е разликата между бедата и нещастието? - Ами, сине, ако майка ти се качи в планината и падне в пропаст - това е нещастие. А бедата е това, че майка ти не иска да ходи никъде...
Мъжът: - Тази супа вчерашна ли е? Жената: - Да! И ако не я изядеш, ще бъде и утрешна!