21 °C
Две мутри си уговорили среща в дома на единия. Дошло времето за срещата, но едната мутра я няма. Минало час, два, най-накрая дошъл, а другия го пита: - Ко стана бе, що се забави толкова? - А, да видиш излизам си от нас и гледам навън един го бият петима. - И ко стана? - А, ам набихме го.
Диригента по време на репетиция на духовия оркестър: - Стоп! Валдхорната още не е в устата, а тромбоните вече свършват...