24 °C
Братче и сестриче се карат за последния бонбон от кутията. Майката казва на момченцето: - Защо не отстъпиш на сестра си? По-умният винаги отстъпва. - Да не съм толкова глупав - да съм по-умен?
Не съм злопаматен. Зъл съм, но паметта ми е слаба и не помня. Мога да си отмъстя, да забравя, и после пак да си отмъстя...