Един попитал приятеля си как е преминал 60-ият му рожден ден.
- Великолепно! Жена ми ме остави да спечеля един спор!
Мъж отива при психолог и се оплаква:
- Докторе, жена ми ми изневерява. Дори не се и крие от мен. Всяка вечер тя отива в кръчмата "При Бари" и забърсва по един мъж. Казвам Ви, направо ме побърква. Какв...
- Литкам си насaм-натам по жени, без никакви проблеми. Казвам на жената, например, че отивам за риба. Тя няма нищо против и нищо не подозира.
- Ами кажи й някой път, че отиваш за риба и се прибери нео...
Двама пенсионери си говорят в парка:
- Наборе, ти помниш ли като ни туряха бром в чая като бяхме войници?
- Ам ти що питаш чак сега?
- Ами щото взе да ме хваща брома.....
Един мъж доста надебелял, отива на лекар.
- Докторе, кажете какво да направя за да отслабна?
- Къде живеете? - пита лекаря.
- Ами в Люлин.
- А къде работите?
- В Младост, но какво общо има всичко т...
Майката припряно:
- Иванчо, донеси десетина чинии, че искам да питам нещо баща ти.
Колко хубаво би било ако живота протича наопаки. Първо трябва да умреш, за да свършиш тая работа и да се отървеш. След това отиваш в старчески дом. Оттам те изхвърлят, защото си станал прекалено здрав...
Бясна жена посреща съпруга си, който се прибра чак сутринта:
- Къде беше? Чаках те цяла нощ! Не съм мигнала!
Съпругът уморено:
- О, да не мислиш, че аз съм спал?
"Знаете ли, е кое е общото между гинекологът и спасителят на плажа?"
"Да, и двамата работят там където другите се забавляват!"
- Жена ми беше много зле с френската любов. Ама откакто и опадаха зъбите и хвана паркинсон, нещата донякъде се подобриха.
Решил един да провери жена си, казал й, че отива на работа и се скрил под леглото... Жена му се обадила на любовника си, легнали в спалнята и тя му казала:
- Васко, искам дете от теб...!
- Ти добре ли...
Два болта се къпят в масло. По едно време единият казал:
- Еххх, сега да имаше по една гайка да завъртим...
- А, стига бе! Да вземат да ни лепнат някоя ръжда...
Между съпрузи:
- Мили, в готварската книга има много грешки!
- Знам, скъпа! Отдавна съм го забелязал!
- Татко, не мога да се омъжа за Косьо. Той е атеист и не вярва, че съществува ад.
- Нищо, дъще. Смело се омъжвай. Ти и майка ти съвсем скоро ще успеете да го убедите, че дълбоко се е заблуждавал.
Всеки път преди нова година жената ми заявява категорично:
- На Нова година няма да пиеш! НЯМА!
А аз в отговор се усмихвам и си мисля:"Почти 15 години живеем заедно, а колко оптимизъм има в нея още!"