Буйната Арда заля и Черно море

Черно море БАСК (Варна) не успя да вземе повече от гейм на гостуващия Арда (Кърджали) в срещата помежду им от деветнадесетия кръг в Суперлигата на България.  Небесносините се наложиха с 3:1 (25:23, 25:27, 25:19, 25:13) пред около 300 арители във варненската зала Христо Борисов

Кърджалийци взеха първия гейм благодарение най-вече на множеството непредизвикани грешки, допуснати от домакините.  Във втората част черноморци понатиснаха със сервис и блокадата им заработи.  Те имаха инициативата почти през целия гейм, но накрая с добра игра в нападение Арда излезе напред и първа стигна до геймбол.  В самия край нервите на варненци все пак бяха по-стабилни и те измъкнаха гейма.  В следващите два гейма в основната седморка на Небесносините вече беше и опитният Петър Узунов.  Блокадата на кърджалийци започна да им носи точки и им помогна да наложат надмощието си, с което да прибавят трите точки към актива си.

Топреализатор на мача стана Явор Генов с 21 точки за Черно море.  Невен Нешев се отличи със 17 точки за победителите.