„Родопи” отстрани „Девин” по пътя към „В” група

Отборът на момчилградския „Родопи” победи тима на „Девин”, Смолянска област с 3:2, в първия кръг на квалификациите за попълване на Югоизточната „В” група за сезон 2011/2012 година. Момчетата на треньора Ерол Мехмед поведоха с 3:0 с голове на Гюрай Аптула, Ашкън Мюмюн и Тончо Стефанов до 50-ата минута, след което намалиха оборотите. Силите на „Девин” стигнаха само за два гола в последните десет минути на мача. Двубоят беше наблюдаван и от кмета на община Момчилград инж. Ердинч Хайрула.

Така тимът ще се изправи в решителен двубой за влизане във „В” група срещу отбора на „Мастер” (Бургас) в събота от 18 часа на стадиона в град Раковски.

Ръководството на „Родопи” е осигурил три автобуса за всички желаещи да посетят мача. Автобусите ще тръгнат организирано в деня на срещата  в 13.30 часа от градския стадион в Момчилград. Очаква се много фенове да тръгнат и с личните си автомобили.