Гимнастичките ни с бронз от ЕП в Минск

Ансамбълът ни по художествена гимнастика за девойки завоюва бронза на финала на европейското първенство в Минск.

Родните гимнастички, които вчера завърши на седмо място в многобоя, днес изиграха страхотно съчетанието си с пет топки и получиха оценка от 16.166 точки (7.400 точки за трудност и 8.766 точки за изпълнение), което им отреди третото място.

Отборът бе в състав Мадлен Сергеева, Мадлен Радуканова, Станиела Йовчева, Теодора Александрова и Вивиан Черноокова със старши треньор Силвия Стойнева и помощник Валентина Симеонова.

Победител в надпреварата станаха домакините от Беларус със 16.733 точки, пред Русия с 16.600 точки.

В класирането следват ансамблите на Азербаджан, Германия, Италия, Швейцария и Израел.

По-късно днес европейското първенство завършва с финалите на отделните уреди при жените, където обаче няма да се радваме на българско участие.