"Арда" разгроми "Локомотив" като гост, мачът се игра пред празни трибуни

Отборите на Локомотив (София) и Арда играят при резултат 0:3 пред празните трибуни на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“. Венцислав Христов беше точен в 36-ата минута. Мачът започна в 17.00 ч.

Едно от новите попълнения на „железничарите“ Зоран Швоня беше изгонен в 56-ата минута, след като получи втори жълт картон.
Димитър Макриев удвои в 65-ата минута, след като беше изведен сам срещу Александър Любенов. Веселин Марчев в 75-ата минута вкара трети гол. Бившият капитан на Локомотив (Пловдив) се разписа от воле след центриране от корнер.

„Железничарите“ изтърпяват наказание от четири мача без публика, заради нахлуването на техните фенове на пистата секунди след загубата с 0:1 от Царско село в края на август.
Двубоят е от 7-ия кръг на Втора лига.

Тимът на Стойчо Стоев заема 4-то място с 11 точки, докато противниците им са на 12-то място със седем точки.

Ето какво се случи до първия гол:

74′ 0-3 Веселин Марчев засече топката след изпълнение на ъглов удар и с много хубава парабола я прати неспасяемо във вратата на „железничарите“.

65′ 0-2 Димитър Макриев бе изведен отлично в коридор от Венцислав Христов и бившият национал покачи на 2-0

57′ Пламен Крумов изпълни пряк свободен удар, но топката мина много близо до десния страничен стълб на вратата на домакините

57′ червен картон за Зоран Швоя от Локомотив за нарушение срещу Макриев

36′ 0-1 АРДА откри резултата след гол на Венцислав Христов. Димитър Макриев получи хубав пас в наказателното поле на домакините, напредна и с много точен удар намери оставения сам Венцислав Христов, за който не бе проблем да откри резултата