"Арда" загуби финала за Купата на България,допусна гол минути преди края на мача

В 11-ката на символичните домакини отново е звездата на тима Спас Делев, който пропусна голяма част от пролетните двубои заради контузия. В тази на червените има известни изненади. Извън титулярния състав са Йомов и Енрике. Техните места са заети от Кери и Синклер. На пейката е и Тибо Вион.

Играчите на ЦСКА-София излязоха с фланелки с надпис "Ваксината спасява".

Още в четвъртата минута червените организираха опасна атака отляво. Последва пас на Синклер към Варела, който шутира от 13-14 метра, но Караджов спаси.

Арда отговори с опасно центриране от фаул, което Тонислав Йорданов засече, но ударът му от 7-8 метра не намери целта. Дори да бе отбелязал, голът нямаше да бъде зачетен поради засада.

В 25-ата минута Бусато спаси топовен шут на Мартинов от 23 метра. Само 60 секунди по-късно стражът на червените повтори упражнението, отразявайки нов изстрел на Мартинов.

До края на полувремето червените владееха повече топката, но без да създават някакви по-сериозни ситуации пред противниковата врата.

Първият удар по посока на една от двете врати за втората част стана факт в 58-ата минута. Матей фаулира откъсващия се Тилев, а Делев шутира над напречната греда след изпълнение на фаула.

В 62-ата минута реферът Волен Чинков спря опасна атака на сините, отсъждайки нарушение на Мартинов срещу Вион, но такова нямаше. Съдията показа и жълт картон на футболиста на Арда.

Три минути по-късно Мартинов бе изведен сам срещу Бусато, но под ъгъл. Последва шут на халфа, който Бусато изби в корнер.

В 74-ата минута Бисмарк стреля с глава, но Караджов улови.

Така се стигна до 85-ата минута, в която Юга изведе Бисмарк Чарлс с дълъг пас зад гърба на Петков, който не се ориентира добре и не успя да блокира нападателя, а той от своя страна вкара с майсторски шут в далечния ъгъл за 1:0.

АРДА - ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1 Бисмарк Чарлс 85

АРДА: 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 17. Коконов, 20. Лозев, 24. Петков, 27. Мартинов, 33. Тилев, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей, 4. Кох, 5. Варела, 8. Кери, 18. Мазику, 19. Турицов, 20. Тиаго, 21. Юга, 24. Синклер, 30. Кайседо