Арда срази Черно море във Варна

Волейболистите на Арда (Кърджали) записаха втори пореден и общо трети успех в Суперлигата, след като се наложиха над домакина Черно море с 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:22) в среща от 15-и кръг, изиграна в зала "Христо Борисов" във Варна.

Така тимът, воден от Иван Халачев взе реванш за поражението с 2:3 гейма от четвърти кръг.

Кърджалийци са на 11-о място в класирането с 10 точки (3 победи, 12 загуби), "моряците" са десети с 9 точки (4 успеха, 11 поражения).

В първата част двата отбора си разменяха ролите, след средата обаче варненци поведоха и не позволиха на съперника да ги преодолее. Волейболистите на Юлиан Тупанков затвориха гейма при минимална преднина.

Идентично протече и втората част, но в ключовите моменти момчетата на Иван Халачев успяха да намерят играта си и в крайна сметка изравниха. Интригата бе жива и в следващите два гейма, но гостите от родопския град успяха да вземат своето и да се наложат над противника.

Следващите срещи за двата отбора са на 14 и 15 февруари (петък и събота), срещу Марек Юнион-Иквони (Дупница) и Нефтохимик 2010 (Бургас).