Монтана победи Арда след страхотен обрат – 3:2

Волейболистите на Монтана се добраха до трети решителен мач в 1/4-финалните плейофи в Суперлигата срещу Арда (Кърджали). Възпитаниците на треньора Георги Петров направиха страхотен обрат и се наложиха много трудно като гости на кърджалийци с 3:2 (25:22, 23:25, 21:25, 25:22, 15:9) във втората среща помежду им от 1/4-финала, играна тази вечер в пълната зала „Арпезос“. По този начин след изненадващата домакинска загуба с 0:3 волейболистите на Монтана успяха да изравнят плейофната серия на 1-1 победи. Третата решителна среща между двата тима е в сряда (18 март) от 18,00 часа в зала „Огоста“ в Монтана. Победителят ще се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу настоящия шампион Марек Юнион Ивкони, който пък вече отстрани на 1/4-финалите Пирин (Разлог) след 2-0 победи.
Страхотната атмосферата в залата създадена от над 1000-та фенове на домакините не успя да помогне на кърджалийци да направят голямата изненада в плейофите. Гостите от Монтана изоставаха с 1:2 гейма, но след това показаха много по-стабилна игра и успяха да докарат мача до тайбрек. В петия решителен гейм монтанчани показаха по-силен характер и по-здрави нерви, поведоха от самото начало, запазиха преднината си и спечелиха тайбрека с 15:9, а с това и мача с 3:2. Най-полезен за Монтана стана Явор Генов с 23 точки (1 блок, 2 аса, 56% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), Минчо Минчев добави още 19 точки (3 блока, 2 аса и 42% ефективност в атака) за победата. За тима на Арда Спас Байрев изигра поредния си страхотен мач и заби 27 точки (7 аса!!!, 3 блока и 47% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.