Финландия е лидер при жените в отборното класиране

Женските двойки на Финладия са лидери в евроквалификациите при жените. Резултатите станаха ясни, след изиграни мачове срещу домакините.
Динова /Ангелова – Летонен/ Лати 0:2
Финландската двойка взе и двата гейма срещу домакините с резултат 21: 11 и 21 : 7. „Много добро игрище, с перфектна организация. Мислим, че в играта бяхме по-добри и играхме на ниво. Доволни сме от постигнатите резултати. Ние продължаваме напред в следващите турнири”, заявиха Летонен и Лати.
Мишонова/ Сланчева - сестрите Нистрьом
Фаворитките в турнира срещнаха съпротива на корта от страна на домакините. Първият гейм завърши 21:12, при вторият надпреварата вървеше точка за точка, но финландките надделяха и взеха гейма с 21:19. „Допуснахме много лични грешки, все още няма добър синхрон между нас, защото за първи път играем заедно. Мисля, че това бе причината да загубим”, казаха българките.
При мъжете Сърбия игра срещу Холандия. Антонич/ Галесев от Сърбия не срещнаха трудности в играта и победиха с 2:0 гейма ( 21:14, 21:16). Доста оспорван бе мача при другата двойка Кикович/ Баста – Хаависто/ Вахела. В този мач се стига до тайбрек, когато отборите изравниха силите си в 1:1 гейма. След грешка в сръбският отбор тайбрека бе спечелен от Финладия с 15:12. Така точките от отборното класиране са изравнени и при мъжете се налага правилото на „Златният мач”. Победителят от него ще определи лидера в Група G на Континенталната група.

Източник: kardjali.bgvesti.net