Клубът по борба "Арда" грабна най-голямата награда

30-годишният Драгомир Стойчев от новосъздадения клуб по борба „Арда” (Кърджали)спечели най-голямата награда – 100 килограмов коч на традиционните пехливански борби в село Кобиляне. На финала след изключително интересна и драматична схватка той тушира Мирослав Гешев от Казанлък. Кърджалиецът получи наградата от Джемал Ватансевер, председател на организационния комитет и изселника Турхан Чотаоглу, който е основен спонсор на „баша”.„За мен целта винаги е първото място. Съотборници сме с Мирослав в националния отбор и всеки един от нас знае играта на другия. Трудно го надиграх. Досега в кариерата си имам цяло стадо от спечелени кочове – 300. От 18-годишна възраст участвам в народните борби. Пожелавам на младите състезатели да стигнат до върховете на Олимпиадата”, заяви след финала Стойчев и допълни, че е много щастлив, че ще се състезава за отбора на „Арда”. Той е родом от Добрич и е двукратен световен шампион за студенти в Солун и Торино през 2008 и 2010 г. Републикански първенец – тежка категория. На трето място в спора за баша остана Георги Ванчев от Хасково. Тази година в пехливанските борби в Кобиляне участваха над 100 състезатели във всички възрастови групи и представители от школите по борба в Стремци, Опълченско, Хасково, Пловдив и София. Участваха много елитни борци. Имаше шампиони, вицешампиони на България. Сред публиката на схватките бе и миналогодишният победител Димитър Кумчев от Асеновград, който поради контузия не можа да участва в състезанието.Всички първенци бяха награди с по 100 лв., подгласниците им с  по 50 лв. за второ и 30 лв. за трето място. Спонсори на турнира бяха изселници от района, които живеят в Турция. Главен съдия бе майсторът на спорта Стоян Желев, а негови помощници двукратният европейски шампион и световен вицешампион Али Мехмед и Рамадан Халил, и двамата от Хасково.За най-техничен състезател на турнира бе обявен Енгин Исмаил от Хасково. Призът за най-добър резултат получи Мирослав Иванов от Кърджали.