Боксовият ни талант Сами Соколов на кроше от титлата, порязоха го съдиите

Сами Соколов

Кърджалийският боксов талант Сами Соколов бе на крачка от републиканската титла , но бе ощетен от съдиите на финала. Нашето момче се би здраво в категория до 34 кг. Един от съдиите отсъди победа в негова полза, а другите двама дадоха равен. В края на краищата за победител бе определен съперникът му. Това стана на републиканския личен отборен шампионат за юноши в Ямбол. Кърджалийският тим “Арда бокс” се яви с шестима боксьори. Бронзов медал в категория до 59 кг.спечели Теодор Колев. Добре се биха Ергюнал Сабри/32 кг./, Мехмед Филипов и Стефан Асенов/38 кг./, Мехмет Раиф/50 кг./.

Лошото съдийство ни ощети. Златото ни се полагаше, каза за Кърджали бг вести треньорът на тима Стоян Узунов.

Узунов съобщи също, че медалистката Хафизе Фикри е на лагер в Русе с националния отбор за девойки. Тя се готви за световното първенство,което ще се проведе в края на август в курорта “Албена”.