Марек на полуфинал след чисто 3:0 над Арда

Настоящият волейболен шампион и носител на Купата на България Марек Юнион Ивкони е първият полуфиналист в Суперлигата на България. Дупничани надиграха като Арда (Кърджали) с3:0 (25:23, 25:23, 25:22) във втория мач от 1/4-финалния плейоф между двата тима, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Арпезос" и спечелиха серията с 2-0 победи.Като цяло геймовете бяха оспорвани, като "небесно-сините" често водеха в резултата, но след 20-ата точка сякаш нещо ги пречупваше и не можеха да затворят гейма. В същото време шампионите показаха високата си класа и впечатлиха зрителите с качествена игра и красиви атаки, особено през центъра.
Така за Арда сезонът приключи, като кърджалийци завършват на 8-мо място в крайното класиране. Марек пък ще срещне на полуфинала Нефтохимик 2010, който отстрани Монтана на 1/4-финалите също с 2-0 победи. Полуфиналната серия отново ще бъде до 2 победи от 3 мача.