Ветераните на „Юнак“ победиха трудно „Докторите“ с 2:1

Ветераните на футболен клуб „Юнак“ от Ардино постигнаха изключително трудна победа с 2:1 срещу аматьорският футболен отбор на „Докторите” от Кърджали в приятелска среща. Двубоят се изигра на градския стадион в града под Белите брези.

Головете за „юнаците“ реализираха бившият футболист на „Арда“ (Кърджали) Хакан Байрамов и Гюнал Чаушев (Гоги). Точен за „Докторите“ бе Рейхан Джан.
Срещата започна с лек териториален превес на домакините. Удар на Нурай Карабекиров срещна напречната греда. Последва нова атака на ардинчани, Хакан Байрамоя овладя топката и със силен удар опъна мрежата на „Докторите“. В края на полувремето „Юнак“ организира скоростна атака, Наско Хаджиев подаде на непокрития Гюнал Чаушев (Гоги), който с предизен удар остави безпомощен вратаря на гостите, очният специалист д-рЕрай Дурмуш – 2:0 за „Юнак“.

През втората част отборът на „Докторите“ заигра по-напористо в предни позиции. Травматолгът Ахмед Юсеин намери с великолепен пас Сезгин Рамадан, нападателят овладя добре топката, но ударът му срещна напречната греда. Минута по-късно и Гюнай Али имаше шанс да отбележи, но той също не уцели вратата, пазена от Метин Мустафов. В края на мача  Рейхан Джан овладя топката и със силен удар намали резултата - 1;2. В добавеното време, играещият президент на „Доктoрите“ Тургай Мустафа по чудо не изравни резултата.

Главен съдия на срещата бе Зеки Аптикадир (Зико). Преди началото на мача капитаните на двата тима Билгин Мустафа (Бъгина) и Ахмед Юсеин размениха клубните флагове,  както и гостоприемството и споделеното приятелство.

Инициативата за контролната среща бе на президента на ФК „Юнак“ Метин Мустафов.
След срещата се проведе „трето полувреме“ в местното заведение „Ардино“.