Нефтохимик сломи Арда в три гейма

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:20, 25:23, 25:14), в дванадесетия кръг от Суперлигата, в мач игран в зала Младост.

С този успех нефтохимиците заеха шесто място в класирането с шест победи и шест загуби. Кърджалийци пък запазват четвърта позиция със седем победи и пет загуби.

При подновяването на първенството бургазлии показаха нов облик, който пролича в успешното представяне в днешния мач. Привличането на опитният разпределител Николай Найденов си каза думата, като бившият национал допринесе основно за добрите изяви на тима. И през трите гейма домакините бяха водещия тим на полето, като не допуснаха противодействие от страна на Арда, нито обрат в резултата и затвориха мача с чиста победа.

С най-голям актив за домакините завърши Венцислав Георгиев с 13 точки, а Андрей Николов добави 10 точки за победата.