Безлична България - Англия 0:3

Англия с лекото победи с 3:0 безличния тим на България пред повече от 35 000 зрители на Националния стадион Васил Левски в квалификационен мач от Група G за Евро 2012.

Тимът на Фабио Капело дръпна с 2:0 за само 21 минути, след което островитяните успокоиха играта и напълно контролират събитията на терена. Съставът на Лотар Матеус пък нямаше нито едно чисто голово положение за цял мач и бе бурно освиркван от разочарованата публика след края на първото полувреме, а и през второто, когато играчите дори бяха псувани и обиждани от феновете.

На трибуните бе и отказалият се от националния отбор на България Димитър Бербатов, който вместо на терена по екип, стоеше в ложите правостоящ, костюмиран, на метри от бившия си съотборник в Манчестър Юнайтед и бивш английски национал Гари Невил, който преди няколко месеца прекрати кариерата си и уплътняваше времето си в компанията на Джейми Реднап.

Матеус започна със схема 4-5-1, в която десният бек на ЦСКА Иван Бандаловски бе преквалифициран от германския специалист в дефанзивен халф, отговарящ персонално и за изявите на Уейн Рууни. Експериментът му не бе успешен и Рууни вкара два гола през първата част, а Бандата бе заменен на почивката от полузащитник в лицето на Георги Сърмов. Капело пък остави на пейката Франк Лампард, но това не се отрази на представянето на британците.

Съставът на Лотар Матеус удържа само 13 минути преди да пусне гол. След ъглов удар в 13-ата минута Джон Тери свали с глава на границата на наказателното поле към Тио Уолкът, който шутира в бранител, топката се върна извън пеналта при Гарет Бари, който изведе Гари Кейхил очи в очи с Николай Михайлов и съотборникът на Мартин Петров в Болтън не сгреши за 1:0 Англия.

Гостите удвоиха в 21-ата, когато Стюърт Даунинг центрира от корнер, Уейн Рууни надскочи българската отбрана и от 4-5 метра с глава прати топката във вратата на Николай Михайлов за 2:0 за трите лъва.

Резултатът стана 3:0 за Англия в добавеното една минута на първата част. Тио Уолкън подаде вдясно в наказателното поле към Ашли Йънг, който намери Уейн Рууни на празна врата и звездата на Манчестър Юнайтед нямаше как да сбърка от два метра.

След почивката англичаните спряха да играят, но пак доминираха и създаваха положения, като нацелиха и греда, докато нашите просто продължиха нищо да не играят и се молеха мачът по-бързо да свърши, а 0:3 е най-малкото, с което се отървахме.

Най-смисленото, което треньорът ни Лотар Матеус успя да направи през второто полувреме, бе да пусне в игра Георги Божилов, давайки му шанс да дебютира с националния екип в мач срещу тим като Англия.

В 55-ата минута резултатът можеше да стане 4:0 за трите лъва, но след като Тио Уолкът центрира, а Стюърт Даунинг би с глава от границата на вратарското поле и добре прехвърли Михайлов, но топката срещна страничната греда.

В 74-ата Тио Уолкът също можеше да покачи, след като бе изведен на отлична позиция, но вместо да стреля в мрежата от 15-ина метра, би покрай вратата.

Две минути преди края след центриране на Джеймс Милнър отдясно, Уейн Рууни от три метра не успя да оформи хеттрика си, тъй като се размина с топката.

В края на двубоя съдията Франк Де Блеекере се смили над нашите, като даде само 2 минути продължение и наду свирката дори още преди то да е изтекло, слагайки край на поредния агонизиращ мач за българския национален отбор по футбол.

Титулярният състав на България: 13. Николай Михайлов - 11. Иван Бандаловски, 5. Николай Бодуров, 15. Иван Иванов, 4. Петър Занев - 19. Стилиян Петров (капитан), 7. Благой Георгиев, 19. Живко Миланов, 17. Мартин Петров, 9. Ивелин Попов - 20. Цветан Генков.

Резерви: 1. Владислав Стоянов, 3. Валентин Илиев, 6. Маркиньос, 8. Георги Сърмов, 22. Георги Божилов, 21. Костадин Стоянов, 18. Симеон Райков. Извън групата останаха: Станислав Манолев, Спас Делев, Александър Тунчев, Цветомир Цонков.

Стартовият състав на Англия: 1. Джо Харт, 2. Крис Смолинг, 3. Ашли Коул, 4. Скот Паркър, 5. Гари Кейхил, 6. Джон Тери, 7. Тио Уолкът, 8. Гарет Бари, 9. Ашли Йънг, 10. Уейн Рууни, 11. Стюърт Даунинг.

Резерви: 12. Стокдейл, 13. Фил Ягиелка, 14. Лейтън Бейнс, 15. Джеймс Милнър, 16. Франк Лампард, 17. Джонсън, 18. Джърмейн Дефоу.

Източник: dariknews.bg