Бербатов с още два гола, носи победа на Юнайтед

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов вкара гол номер 18 и гол номер 19 в сметката си за сезона, а лидерите в класирането в Англия обърнаха мача с Блекпул. Юнайтед спечели с 3:2 при гостуването си на „Блуумфийлд Роуд” в отложен мач от 16-я кръг на Висшата лига и по този начин отборът, воден от сър Алекс Фъргюсън, продължава да бъде без загуба в мачовете от сезона.

Домакините поведоха още в 15-та минута, когато Чарли Адам центрира от корнер в наказателното поле на „червените”, където Крейг Каткарт засече топката с глава и я прати във вратата на Ван дер Саар. В 44-та минута Адам отново центрира от корнер в наказателното поле на Юнайтед, а Ди Джей Кембъл с глава удвои преднината на своя тим.

В 72-та минута Дарън Флетчър подаде паса за първото попадение на Бербатов, който отблизо успя да вкара за 1:2. Три минути по-късно Ернандес сам срещу вратаря на Блекпул Кингсън изравни резултата.

В 88-та минута Бербатов сам направи пробив и вкара за 2:3.

След тази победа Манчестър Юнайтед отново е лидер в класирането с актив от 51 точки.