Левски отсрами България. Сините чупят рекорди!

Родният Левски отсрами България и въпреки отпадането си от европейските клубни турнири си тръгна с високо вдигната глава.

Сините завършиха участието си в тазгодишното издание на турнира Лига Европа със знаменита победа с 1:0 над тима на Спортинг (Лисабон).

Официален дебют в евротурнирите за „сините” направи левия защитник Калин Щърков, който се представи на високо ниво.

Феноменален мач направиха и нападателят на Левски – Гара Дембеле и централният защитник Йордан Милиев, чийто изяви бяха в основата на „сухата мрежа” на Митрев.

В 45-ата минута именно Дембеле прегази Коельо на левия фланг, навлезе в наказателното поле почти до аутлинията и подаде остро за Младенов, който изпревари Евалдо и хвърли в екстаз публиката на стадион „Георги Аспарухов” – 1:0.

След успеха „сините” събраха 7 точки, но остават на последното 4-о място в група „C”, докато тимът на Спортинг нямаше как да бъде изместен от върха със своите 12 точки.

Момчетата на Ясен Петров изиграха 12 мача в Лига Европа, а като домакини постигнаха пет победи – срещу Дъндолк (6:0), Калмар (5:2), АИК Стокхолм (2:1), Гент (3:2) и Спортинг (1:0) и едно нещастно равенство в последната минута след автогол срещу Лил (2:2). Тимът вкара цели 19 гола и допусна седем на „Герена”, като благодарение на положителната серия в София постигна рекордните седем точки за роден тим в груповата фаза на турнира.

Така Левски записа нов евросезон без домакинска загуба и подобри върховото си постижение по отбелязани голове за една кампания.

През този сезон Левски отбелязал общо 20 еврогола на "Георги Аспарухов” в 6 домакински мача.

Това означава, че „сините” бележат средно по 3,33 попадения на двубой.