Гришо пак на гребена на вълната: На полуфинал в Хелзинки!

Григор Димитров се класира на полуфиналите на турнира по тенис за мъже в Хелзинки с награден фонд от 100 хиляди евро, след като надви германеца Юлиан Райстер със 7:6(5), 3:6, 6:1.

На финала българският тенисист ще срещне литовеца Ричард Беранкис. Димитров започна лошо мача и бе близо до загуба в първия сет, но два обрата, единият при 1:4 в геймовете, а другият в тайбрека, му дадоха аванс в резултата.

Българският тенисист загуби втория сет на три спечелени гейма, но в решителната част показа класа и поведе с 4:0. До края Беранкис върна един гейм при собствен сервис, но силите му стигнаха само до 1:6.

При победа срещу Беранкис на полуфиналите Димитров ще попадне в топ 100 на света и най-вероятно ще си спечели място в схемата на първия турнир от Големия шлем за следващата година в Австралия.