Гана изхвърли САЩ от Мондиала и отива на 1/4-финал срещу Уругвай

Националният отбор на Гана ще се изправи срещу Уругвай в първия 1/4 финал на Световното първенство в ЮАР.

Това стана факт, след като последният останал африкански състав в надпреварата надделя над Съединените американски щати с 2:1, във втория 1/8 финал от Мондиала.

В редовното време победител не бе излъчен, като регистрираният резултат бе равен – 1:1. САЩ изравни в 62-ата минута на двубоя, като точен, след изпълнение на единайсетметров наказателен удар, бе Лендън Донован. Фаулът бе отсъден за нарушение на Джонатан срещу Клинт Демпси в наказателното поле на Гана. Преди това, за 1:0 точен бе Кевин Принс Боатенг, разписал се в 5-ата минута на двубоя. Боатенг стартира пробива си от централната част на терена, премина през цялата отбрана на САЩ и реализира за 1:0.

Победния гол за Гана отбеляза Асамоа Гиан, 3 минути след началото на първото продължение.

Двубоят се игра на ст. „Роял Бафокенг”, в Рустенбург.