Япония се класира за 1/8-финалите след успех над Дания

Националният футболен отбор на Япония победи Дания с 3:1 в последен мач от група "Е" на Мондиал 2010 и така си осигури участие във фазата на 1/8-финалите.

Японците вкараха първите два гола на стадион "Роял Бафокенг" в Рустенбург от преки свободни удари. Първото попадение бе дело на японската звезда на ЦСКА (Москва) - Кейсуке Хонда, разписал се в 17-ата минута, а в 30-ата Ясухито Ендо удвои отново след статично положение. В 83-ата минута Дания получи правото да изпълни дузпа, изстрелът на Йон Дал Томасон бе спасен първоначално, но опитният нападател не сбърка при допбавката.

Две минути преди края на редовните 90 японците реализираха и първото си попадение от игрова ситуация. Негов автор стана Синджи Наказаки, който оползотвори отличен пас на Хонда.

Така Япония спечели 6 точки в своя актив и ще срещне Парагвай в 1/8-финалите, докато Дания отпадна, след като успя да събере 3 точки в своя актив.