“Хебър” поведе на “Хасково” във финалната серия

В първи мач от финалната серия в регион Юг на А група “Хасково” посрещна “Хебър”. Двубоят започна кош за кош. В средата на първата част гостите успяха да се откъснат напред в резултата и поведоха със 17:9 точки. След десет минути игра таблото показваше 32:14 т. за “Хебър”.

Втората част започна добре за домакините. Баскетболистите на Хасково” отбелязаха 9 поредни точки и намалиха пасива си. На почивката “Хебър” водеше с 49:34 т.

След паузата “Хасково” успя да намали пасива си до 6 точки в средата на третата част. Гостите обаче бързо си върнаха двуцифрения аванс. Третата част завърши при резултат 68:58 за пазарджиклии.

В последната четвърт хасковлии се опитаха да се върнат в мача, но имаха много грешки в атака. В крайна сметка “Хебър” спечели с 83:72 точки и поведе с 1:0 победи в серията.