Асеновградският клуб "Хамон Доджо" стартира годината с шампионска титла

Изображение 1 от 5

С една шампионска титла и още 4 медала стартираха състезателната година каратистите от асеновградския Спортен клуб „Хамон доджо“.

В Хасково се проведе Национално първенство във възрастовите групи "кадети и кадетки", "юноши и девойки".

Клубът взе участие с 8 състезатели, като двама от тях дебютираха на татамито.

Исмаил Йовков не остави шанс на своите съперници и след като спечели всичките си битки, заслужено вдигна шампионската купа при кадетите до 70 кг.

Също при кадети, но до 80 кг., с бронз се окичи Денис Алимолла.

А в тежката категория бронзов медалист стана Никола Тодоров.

При кадетките завидно представяне направи Никол Велева, която след загубена среща от победителката, се класира на III място.

Николай Петков игра в тежката категория при юношите. Въпреки силните противници, той успя да направи добри срещи и си заслужи четвъртия бронзов медал за клуба.

След 2 седмици предстои Национално състезание за възрастови групи до 10 г., до 12 г., до 14 г., до 16 г. и до 18 г. в Бургас.

Възпитаниците в школата по карате на сенсей Илхан Наимов продължават своята подготовка всеки ден с интензивни тренировки и спортен хъс.

Източник: Asenovgrad.NET