42 медала донесоха в Кърджали състезателите по спортна аеробика

.Успехът на кърджалийския Клуб по спортна аеробика е от Национален турнир в Пловдив

Общо с 42 медала от национален турнир се завърнаха възпитаниците на Клуба по спортна аеробика в Кърджали със старши треньор Мартина Маринова и нейните помощник треньори. Сред наградените са златни, сребърни и бронзови медалисти на проведения на 26 юни в град Пловдив Национален турнир "Купа АМД" за клас Б и клас С.

Всички възпитанички от възрастова група 5-6 години бяха наградени със златни медали. Това са: Катрин Манзурска, Виктория Ганева, Симай Мехмед, Идил Салиф, Гергана Манолова, Виктория Михайлова, Азра Осман, Аледа Ибрямова, Ралица Райкова, Ясмин Якуб, Мирай Керим и Жулиета Радева.

В индивидуалната надпревара Симай Мехмед бе тази, която се окичи и с бронзов медал.

В категория групи при 9-11-годишните, клас Симай Юксел и Берен Мустафа извоюваха сребърен медал.

Във възрастова група 7-8 години, категория малка формация, сребърен медал спечелиха Юзлем Кър, Мирай Сюлейман и Стефани Петкова. Те заедно с Рая Ганчева и Весляй Яшар се качиха на най-високото стъпало при големите формации и спечелиха безапелационно златния медал.

Трето място, отново при малките формации, бе отредено за Есма Али и Мейра Юсеин. Още един сребърен медал при големите формации извоюваха състезателките Александра Кьосеиванова, Рая Москова, Саре Ахмед, Кайра Мартинова и Надежда Керезова.

Във възрастова група 9-11 години с бронзов медал се окичи Никол Рашкова в категория индивидуално момичета. При големите формации, в същата възрастова група, на почетното първо място се класираха Илайда Хасан, Нели Георгиева, Дефне Фейзула, Ирен Хаджимехмедова и Ниса Зенгин.

При 12-14-годишните Ивон Делчева, Златина Узунова, Нилсу Гази, Рая Тодорова и Хадисе Ахмед спечелиха сребърен медал при големите формации.

В категория индивидуално жени, възрастова група 15-17 години, Елица Тодорова грабна златото с перфектното си изпълнение.

Много добро представяне направиха и състезателките: Виктория Тодорова, Цветелина Чолакова, Инджиляй Ариф, Виктория Костова, Карин Камбер, Наз Ахмед, Хелин Адем, Ванеса Калекова, Александра Каменова, Дария Башева, Елица Коджахристова, Ела Ферад, Гюлшен Бахан,Теодора Георгиева, Нилда Бекир, Белиз Ахмет, Матея Георгиева и Инджи Рамадан.

Успехите на младите състезатели по спортна аеробика са гордост за Кърджали! Поздравяваме всички деца и техните треньори за успешната работа и усилията, които полагат!