52 момичета и момчета бягаха в традиционния крос „Клокотница“

52-ма бегачи стартираха в традиционния крос „Клокотница“.

В лекоатлетическата надпревара, организирана от  Община Хасково и Спортен клуб „Атлетик“, посветена на  792 години от битка на Цар Иван Асен II срещу Теодор Комнин през 1230 участваха деца на възраст до 15 години.

От старта в парк „Кенана“  трасето на кроса изминаха  30 момичета и 25 момчета.

При най-малките момчета на трето място е Максим Мустафа, втори е Йоан Христов, победител е Мерт Красимиров.

При момичетата от 1-2 клас на трето място се класира Пресияна Янева, второто място е за  Полина Бойчинова, първото - за Рая Никова. За момчета в тази възраст на трето място се класира Борис Петков, на второ - Николай Христов, на първо място е Павел Делчев.

В следващата възрастова група-3-4 клас: на трето място при момичетата е Селин Сейхан, на второ-Никита Стоилова, победителка е Ноела Вунова.  А при момчетата с трето класиране е  Димитър Пеев, второ място – Петър Захариев, най-добро време даде  Йоан Радев.

Момичета 5-6 клас- на трето място е Ипек Рахни, на второ- Рая Пламенова, победа и  първо място за Ана-Мария Петкова.

При момчета от групата на 5-6 клас трети стана Мехмед Митков, на второ място е Калоян Маринов, първи е Никола Делчев.

В групата 7-8 клас – трети е Кристиян Сербезов, втори- Иван Красимиров, първо място за Вили Вунов, а при момичетата в тази възраст Йоана Йорданова, второ място за  Божана Иванова, първа е Стефанина Захариева.