Левски счупи каръка след драма с Арда

Волейболистите на Левски София прекъснаха негативната си серия в Суперлигата. Воденият от Андрей Жеков тим се наложи трудно над Арда (Кърджали) с 3:2 (25:18, 21:25, 25:12, 22:25, 15:13) в среща от 17-и кръг, изигран в зала " Универсиада" в столицата, продължила почти два часа и половина.

В предходните кръгове левскарите претърпяха пет поражения.

"Сините" са шести в класирането с 24 точки (9 победи, 8 загуби), Арда е 11-и с 14 точки (4 успеха, 13 поражения).

Домакините поведоха без проблем в резултата, като продължиха възходящата си линия и във втората част. Положението се запази до средата на гейма, след което гостите от Кърджали поеха инициативата и изравниха.

Третата част бе изцяло под диктовката на столичния гранд, но в четвъртия гейм се завърза интрига, аналогично на втория.

Това доведе до тайбрек, в който играта бе повече от драматична. След размяна на ролите и серия от прекъсвания и смени, в ключовите моменти състезателите на Левски измъкнаха успеха.

Най-резултатен бе Гордан Люцканов с 22 точки (2 аса, 2 блокади), 11 добави Самуил Вълчинов (1 ас, 1 блокада). За Арда Дейвид Кръстев бе над всички с 26 точки (1 блокада), по 10 точки записаха Атанас Цветанов (1 блокада) и Венцислав Трифонов (1 ас, 4 блокади).

В следващия кръг "сините" срещат шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), кърджалийци се изправят срещу носителя на Купата Хебър (Пазарджик) в зала "Арпезос". Срещите са на 28 февруари (петък).