Отборът на РС „ПБЗН“-Подкова спечели областното състезание по пожароприложен спорт

Майсторите по пожароприложен спорт са в РС „ПБЗН“-Подкова, стана ясно след проведеното областно състезание на стадиона в Момчилград. В него участваха 6 отбора от районните служби, които премериха сили в 4 дисциплини – изкачване с щурмова стълба, 100-метрова пътека с препятствия, пожарна щафета 4х100 метра с препятствия, бойно разгръщане от мотопомпа. Второто място заеха служителите от РС „ПБЗН“-Кърджали, а третото - РС „ПБЗН“-Крумовград. В индивидуалното класиране първенец стана Александър Моллов от службата в Подкова, втори е Драгомир Чотов от службата в Крумовград, а трети – Валентин Радославов от службата в Кърджали.

Победителите получиха купи, грамоти и медали. Сборен отбор ще участва в зоналното състезание на 16 май в Стара Загора. Републиканското състезание е от 6 до 9 юни във Варна. Това съобщиха от Регионалния пресцентър на МВР