Волейболистите от Кърджали надиграха Миньор с 3:1

Отборът на Арда (Кърджали) надигра като домакин Миньор (Перник) с 3:1 (25:27, 25:17, 25:13, 25:20) в мач от тринадесетия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в местната зала "Арпезос".

Така кърджалийци записаха втора победа в първенството на първата ни група до сега. Успехът обаче не променя положението на тима, като Арда заема единадесето място, с две победи, единадесет загуби и актив от 7 точки. Тимът на Миньор пък заема десето място в подреждането на първенството, като има четири победи, девет загуби и актив от 12 точки.

Домакините не стартираха по най-добрия начин, като в първата част водеха с 21:16, но допуснаха обрат и загубиха гейма с 25:27. След това обаче те излязоха променени, диктуваха играта в останалите три части и затвориха мача с три спечелени точки и победа у дома.