Мъжете ни губят на мрежата в Кърджали

Мъжете ни в атака срещу Финландия

От 11 часа пред волейболната мрежа стартира надпреварата при мъжете на квалификациите за Европейската отборна група в Кърджали.Според  жребият българите  играят срещу Финландия, а сърбите срещнат албанските отбори.  Първите двойки, които  застанаха един срещу друг бяха  Раев – Хаджиев от страната на домакините и Хаависто – Вахела от Финландия. Те играха на първи корт, на втори един срещу друг застанаха двойките Антонич – Галесев от Сърбия и албанците Кера – Мартиро. Националите ни загубиха мача с 2:0 гейма, а сърбите надделяха безпроблемно над албанците.  От 11,50 асовете на плажния волейбол Колев – Митев се изправиха срещу финдландското дуо Нурминен – Суоникко. Главен съдия на надпревата бе Хаджи Анар от Турция. Въпреки подкрепата на публиката българите загубиха и двата гейма. На втори корт с 2:0 гейма сърбите Баста – Кикович спечелиха мача над албанските братя Влазниа.