Българките смазаха Сърбия и Албания на турнира по плажен волейбол в Кърджали

На колене

С абсолютна безпрецедентност българските отбори при жените взеха по два гейма над западната ни съседка по време на първия кръг на Европейската отборна купа по плажен волейбол,който се провежда в Кърджали.На централния корт  срещу домакините Динова – Ангелова застанаха Райчевич – Савович. Началото на мача бе от 9 ч. и само за 40 минути българките успяха да надделеят над сръбския отбор с 2:0 гейма. Същият смазващ резултат показа и втората ни двойка Мишонова – Сланчева над Райчевич – Савович. Със същата продължителност бе и тяхната среща. 40 –те минути бяха достатъчни за да завърши резултата 2:0 в полза на домакините. Главен съдия и при двете срещи бе Михал Павук от Словакия.

На втори корт се играха мачовете между Финландия и Албания. Отново северната страна се наложи за по – малко от 30 минути и при двете двойки над Албания с резултат 2:0 гейма. Първият мач бе между близначките Нистрьом и  Гини – Крути. Втората надпревара, която завъши отново в полза на Финландия бе между Летонен – Лати и албанките Лала – Сулко. Главен съдия там бе Живко Арабаджийски.