Арда преклони Пирин за три гейма

Кърджалиийци надиграха волейболистите от Разлог с 3:0 Мъжкият отбор на Арда (Кърджали) победи като домакин Пирин (Разлог) с 3:0 (25:11, 25:20, 25:18 ) в мач от двадесетия кръг на Суперлигата Бачково – изворна вода, игран в кърджалийската зала Арпезос.

Така Арда се изкачи на шесто място във временното класиране с девет победи, единадесет загуби и 29 точки в изключително оспорваната втора половина на таблицата, където всеки кръг настъпват промени. Позицията е преди утрешния мач на Добруджа 07 с КВК Габрово (Габрово), но пък на добруджанци им предстои труден мач с втория в класирането.

Кърджалийци буквално прегазиха съперника в първия гейм, като го оставиха на 11 точки. В последствие в останалите два гейма гостите оказваха голяма съпротива, но домакините надделяваха. Във втория гейм пиринци поведоха с 5:1, но аванса им бе стопен. В третата част домакините отново диктуваха играта и затвориха мача с чиста победа.

С най-голям актив за победата на Арда бяха Невен Нешев и Георги Димитров с 13 точки.

За Пирин Илиян Божков бе най-резултатен с 9 точки.