Волейболна Арда отпадна от турнира за България

Отборът на  КВК Габрово (Габрово)  победи Арда (Кърджали) с 3:0 (25:22, 25:19, 25: 21) в последния мач от четвъртфиналите на Купа България при мъжете, който се игра в габровската зала Орловец пред около 600 зрители. След този успех отборът на Габрово се класира за полуфиналите на надпреварата, на която е домакин, на 12 февруари (вторник) ще има за съперник тима на ЦСКА (София), отстранил след петгеймова битка Пирин Балканстрой (Разлог). Съставът на Арда пък напуска турнира. Очакванията за поредна оспорвана среща не се оправдаха напълно, като домакините не позволиха кърджалийци да ги изненадат. Гостите демонстрираха възможности в първия гейм, като имаха предимство. След добър сервиз на Павел Душков те поведоха, като поддържаха преднината си до 9:6. Габровци обаче успяха да стопят пасива, като последва равностойна игра. В края на гейма, след поредното равенство 21:21, грешки на кърджалийци дадоха предимство на домакините 24:22, като габровци затвориха гейма след аут на съперника.След втората част, преминала под водачеството на домакините, в третата гостите отново притесниха габровци като поддържаха равенство до 14:14. В този момент грешка от сервис на волейболистите от Арда, последвана от аут в атака даде две точки аванс на габровци, което предреши гейма. Домакините запазиха актива си, устояха на съпротивата на съперника и затвориха мача с чиста победа.