„Родопи” смаза „Юнак” с 4:1

Юнак

Отборът на „Юнак” от Ардино записа неприятна загуба в Момчилград с 1:4 от местния „Родопи” в среща от 6-ия кръг на областното първенство по футбол за мъже. Единственото попадение за „юнаците” вкара от фаул Шенол Шахинов.

Резултатът откри бе открит още в 4-та минута от бившия играч на ардинци Васил Сабинов. След 10 минути Осман Хасанов удвои преднината на домакините. В края на частта отново Васил Сабинов направи резултата класически. През второто полувреме Тюркер Моллахасан се разписа за крайното 1:4, съобщи треньорът на „Юнак” Ферди Велиев.

Момчетата играха с желание, но допуснахме груби грешки в защита,които трябва да ги коригираме, заяви Велиев

Двубоят в Момчилград е бил наблюдаван и от президента на ардинци Джейлян Муталибов. Той сподели, че предимството на домакините е било, че имат по-обигран състав, комплектован предимно от млади играчи, които в бъдеще могат да представят областта във „В” група.

След този мач „Юнак”  заема пето място с актив от 6 точки, докато „Родопи” е лидер с 12.