България разби и Германия

Изключително сладък реванш насред Германия взеха българските лъвове.

Националният ни отбор по волейбол разби домакините от Бундестима с 3:1 във Франкфурт и постигна така желаната вендета за загубата в София по-рано този месец.

Играчите на Радостин Стойчев показаха изключителен дух и колектив и през по-голямата част от срещата владееха играта.

Матей Казийски започна ударно мача с ас и показа на немците, че не ги чака нищо добро.

След вихрения старт момчетата на Радо Стойчев спечелиха първата част с 25:22 точки, а във втората дадоха точка по-малко на германците за 25:21.

Отборът на Германия все пак успя да се съвземе и да измие малко срама след ударните два гейма. Домакините се добраха до успех в третия гейм с 25:19. В четвъртия обаче българите показаха уникален дух и след поредица обрати надделяха с 25:23.

След първите два мача в петък и събота, България има една загуба от Аржентина и една победа срещу Португалия.

С мача срещу Германия завърши и първият мини-турнир в групата, който се провежда в град Франкфурт. Вторият ще се проведе от 15 до 17 юни в Аржентина.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Радостин Стойчев

ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа, Георг Гроцер, Бьорн Андрае, Роберт Кром, Макс Гюнтьор, Маркус Бьоме - Маркус Щоервалд-либеро

Старши-треньор: Витал Хайнен.

Източник: actualno.com