Младите огнеборци от село Мост станаха областни първенци в Кърджали

Отборът на село Мост се окичи със златните медали в днешното състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”, което се проведе на стадион „Дружба” в Кърджали. Сребърните медали отидоха при отбора на село Бенковски, а бронзът завоюваха участниците от село Луличка-село Звънарка. Освен медали победителите получиха купи и грамоти, а всички участвали отбори– грамоти, топки и тениски.

Златните медалисти бяха наградени от зам.областния управител Есат Садък. Среброто беше връчено от председателя на спортния клуб  по пожароприложен спорт и аварийно-спасителни дейности Костадин Кутянов, а третите в класирането бяха наградени от началника на ОУ „Пожарна безопасност и защита на населението” комисар Христо Тодоров.

Отборът, заел първото място, ще представи областта в националното състезание, което ще се състои в началото на месец юни.

11.05.2012 г.                                       Регионален пресцентър на МВР